Размышления
Большого
Города

Размышления Большого Города

Українські фотографи зазирають у вікна

Українські фотографи зазирають у вікна

З 25 грудня киян чекає справжній різдвяний подарунок — за адресою Ярославів вал, 15 буде запущено проект «Зазируаючи у вікна». Разом з розміщенням фотографій волонтери закрасять написи на старовинному будинку.

Зазирнути у вікна історії — через призму старих фотографій, що несподівано отримують життя посеред міста: таку гру запропонували киянам та гостям столиці “Київське благодійне товариство” та Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ). У грудні у Києві розпочнеться “жива” виставка “Зазираючи у вікна”: порожні вікна покинутих історичних будівель заповнять вінтажними фотопортретами.

Зазируаючи у вікна

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Руслана Крамаренка, кошти на реалізацію такого проекта знайшли буквально за кілька днів – після того, як «Київське благодійне товариство» заявило, що шукає меценатів для відкриття «живої» виставки, одразу відгукнулись небайдужі благодійники, які зголосились підтримати проект. «Київ має хороший приклад меценатства в минулому.

Зазируаючи у вікна

Приклад - Михайло Терещенко, якому ми зобов’язані кількома музеями. Нинішні бізнесмени теж можуть допомогти місту, а влада знає, що потрібно зробити. Думаю така незвичайна виставка сподобається киянам та туристам. Пропонована форма виставки в Україні ще не була задіяна , але вже активно практикується в інших країнах Європи для популяризації мистецтва фотографії та облагородження виду старої архітектури міста», - зазначив Руслан Крамаренко.

Зазируаючи у вікна

Віконні рами зіграють роль рам для фотографій: подібну техніку використовували при оформленні будівель у центрі Варшави, Вільнюса та інших європейських столиць.

Зазируаючи у вікна

Автори проекту переконані, що паблік-арт, або урбаністичне мистецтво, — прекрасний спосіб привернути увагу до класичних мистецьких форм.

Зазируаючи у вікна

Першим будинком, в якому розмістяться величезні старі фото висотою в людський зріст, стане Ярославів вал, 15 — колишній отель “Звезда”. Цікаво, що серед киян цей будинок відомий як “будинок Сікорських”, хоча насправді садиба цієї видатної родини знаходиться у дворі будинку і має адресу Ярославів вал, 15б.

Зазируаючи у вікна

Як розповів Мстислав Чернов, голова правління УАПФ, об ансамблю вулиці: “Нам хотілося його оживити і зробити більш наближеним до тієї епохи, яка домінує в архітектурному ансамблі вулиці. Нагадаю, це поблизу Золотих воріт, в місці, де багато старовинної красивої архітектури”.

Фотографії, якими заповнять вікна будинку, зроблені українськими фотографами, які працювали в 1900-1920-х роках. “Свого часу більшовикам вдалося зробити вигляд, що до 1917-го року української фотографії не існувало, — розповідає Мстислав. — І талановиті українські майстри першої чверті ХХ-го століття (добре знані, до речі, в Європі) в Україні виявилися забутими. Ми лише почали роботу з архівами, це величезний пласт, першим кроком хочеться хоча б привернути увагу — і меценатів, і простих глядачів, — нагадати, що є в українському мистецтві ще і така сторінка”.

Реалізувати "живу" виставку “Зазираючи у вікна” Київськом благодійному товариству вдалося за рахунок меценатських коштів. Проект пройшов конкурсний відбір експертної ради Товариства та був підтриманий добродіями міста. Автори сподіваються, що і для підтримки наступних етапів проекту знайдуться меценати або просто небайдужі жителі міста та поціновувачі мистецтва — як класичного, так і сучасного, яке намагається діалогізувати з класикою.

Довідка:

Ярославів вал 15 — будівля, яка є пам’яткою архітектури та була зведена у радянські часи як готель «Звезда», а у дворі (вул. Ярославів Вал, 15б) з початку минулого сторіччя знаходиться садиба видатних киян — родини Сікорських. Іван Сікорський — відомий київський лікар, а його син Ігор — винахідник, “батько” гелікоптера. У 1910 році Ігор Сікорський вперше піднявся у київське небо на літаку власної конструкції.

"Київське благодійне товариство" – громадська організація, покликана шукати цікаві проекти для розвитку міста та залучати меценатів до реалізації цих проектів. Товариство існувало у столиці з 1834 до 1917 року. Наприкінці XIX — початку ХХ ст. у колишній Російській імперії не було іншого міста, де благодійність була б так розвинена, як у Києві.

Тут діяли близько 100 комітетів і товариств милосердної спрямованості, які займалися допомогою незаможним. Меценати за свій рахунок будували й утримували лікарні і амбулаторії, дитячі садки денні притулки для дітей робочого класу, школи та училища, музеї та інститути, у заповітах наказували спрямувати свої статки на розвиток міста. Усім була відома діяльність родини Терещенків та Бродських, Григорія Галагана, Михайла Дегтерева, Богдана та Варвари Ханенків, Семена Могилевцева та інших заможних киян.

У 2013 році за ініціативи небайдужих до міста киян діяльність "Київського благодійного товариства" було відновлено. Першим меценатським проектом товариства стало співфінансування фестивалю "ГОГОЛЬФЕСТ". Наразі за допомогою експертів з різних галузей формується база проектів, які б могли бути реалізовані у Києві за участі меценатів.


Контакти: +380501525455 Олеся Остафьєва
Українська Асоціація Професійних Фотографів (УАПФ) є офіційним представником Федерації Європейських Фотографів (Federation of European Photographers, FEP) в Україні.
FEP - міжнародна організація , визнана в 31 європейській країні, в якості основного офіційного представника спільноти професійних фотографів в ЄС. FEP виступає від імені більш ніж 50.000 професійних фотографів Європейських країн.
Контакти: +380 50 854 35 38 Мстислав Чернов, голова правління Ukrainian Association of Professional PhotographersПодписывайтесь на наш канал:
«78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова»
78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова Telegram.

703
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...