Размышления
Большого
Города

Размышления Большого Города

Скільки мурах живе на планеті? Дослідження вчених

Скільки мурах живе на планеті? Дослідження вчених

За останньою оцінкою ентомологів на Землі живе 20 квадрильйонів мурах

Ентомологи університету Вюрцбурга провели метадослідження, метою якого був оцінка кількості, біомаси та розподіл мурах на Землі. Їх число виявилося величезним. Вони живуть всюди, крім полярних регіонів. Мурахи відіграють велику роль у багатьох екосистемах, а інвазивні види можуть становити небезпеку. 

Вчені з Університету Вюрцбурга провели дослідження, метою якого була оцінка кількості і біомаси мурах, що живуть на Землі. Вчені також побудували карту розподілу мурах і оцінили деякі параметри їх впливу на екосистеми. 

Щоб отримати свої оцінки ентомологи проаналізували майже 500 досліджень, присвячених мурашкам, і звели результати в єдину базу. 

За оцінкою вчених на Землі сьогодні живе близько 20 квадрильйонів мурах (20*1015). Загальна біомаса мурашок становить близько 12 мегатонн в перерахунку на сухий вуглець, це більше, ніж біомаса всіх диких птахів і ссавців, і становить близько 20% біомаси людства. 

Мурахи живуть по всіх кліматичних зонах, крім полярних регіонів, але їх розподіл нерівномірний. Найбільш щільно мурахи заселяють екваторіальну і тропічну зони. Розподіл також залежить від локальних факторів. Мурахи воліють ліси і посушливі екосистеми і йдуть з тих місць, де сильний вплив людини. 

Чому кількість і розподіл цих комах так важливо, вчені продемонстрували на прикладі. Провідний автор роботи Патрік Шультеасс каже: 

“Тільки на одному гектарі мурахи переміщають до 13 тонн грунту на рік. Так що вони мають великий вплив на підтримку циклу поживних речовин і відіграють вирішальну роль у розподілі насіння рослин». 

Але іноді мурахи чинять негативний вплив. Інвазивні види, такі як вогняні мурахи, можуть зменшити місцеве біорізноманіття та завдати значної шкоди. 

Вчені попереджають, що в міру потепління мурахи будуть все частіше просуватися в зону помірного клімату і загрожувати місцевим екосистемам

ДжерелоПодписывайтесь на наш канал:
«78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова»
78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова Telegram.

10610
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...