Размышления
Большого
Города

Размышления Большого Города

В Чорногорії відбудеться ініційована українцями виставка EXODUS. BIRUCHIY 019. MONTENEGRO

В Чорногорії відбудеться ініційована українцями виставка  EXODUS. BIRUCHIY 019. MONTENEGRO

16 серпня в Національному Художньому Музеї Чорногорії в місті Цетіньє (Cetinje) відбудеться урочисте відкриття виставки міжнародної мистецької резиденції «Ісход. Бірючий 019. Чорногорія» (“Exodus. Biruchiy 019. Montenegro”) за участю митців з України, Чорногорії, Франції, Боснії і Герцеговини, Чехії та Сербії. Виставку відвідає Надзвичайний та повноважний посол України в Чорногорії. 

В експозиції приймуть учать роботи художників, що протягом трьох тижнів червня жили та працювали на арт резиденції в Гірському Морині (Gornji Morinj). Працюючі над темою «Ісходу» – біблійного символу переходу людей крізь випробування до більш гідного та гармонійного існування, митці розглядали чинники та робили спробу шукати свою версію вихіду з криз в яких опинилося людство у наш час.

Після завершення резиденції до проекту залучився Зоран Тодорович (Zoran Todorović, Белград, Сербія), який надав для майбутніх виставок проекту в Чорногорії та Україні об’єкт зі свого контроверсійного проекту «Теплота», що демонструвався в павільйоні Сербії на 53-й Венеційській бієнале 2009 року. Килим з людського волосся, як символ контролю сучасного суспільства над людиною та її біоматеріалом, спонукав куратора проекту Костянтина Дорошенка та художника Романа Михайлова до перфомансу, документація котрого експонуватиметься в діалозі з роботою Тодоровича.

Сельма Сельман (Selma Selman, Біхач-Нью-Йорк) – володарка премії «Звоно» (Zvono) 2014, що вручається найкращому молодому художнику Боснії і Герцеговини, у 2017 році - найкращий молодий європейський художник "Trieste Contemporanea Award", Трієст (ITA), учасниця проекту видання “Forbes 30 до 30 років” в категорії «мистецтво та стиль», лауреат премії “Білий Афроїд” (White Aphroid Award ) за видатні мистецькі досягнення та учасниця 58-ї Венеційської бієнале у 2019 році – представить в експозиції проекту одразу дві роботи: фото та відео-документацію перфомансу 2016 року “Viva La Vida” (з іспанської «живе життя»), який уявляє собою інсценізований спектакль, що поєднує мистецькі історичні та міжнародні культурні тропи та відео-документацію перфомансу “NoSpace” («Немає Простору»), створеного для цьогорічної бієнале в Венеції.

Сініша Радулович (Siniša Radulović, Подгориця, Чорногорія) – володар премії молодих візуальних художників «Milčik» у 2017р., Гран-прі на Зимовому салоні мистецтв Херцег-Нові у 2016-му, а також нагород за живопис (2011) та відео (2016) на чорногорському художньому салоні «13 листопада» в Цетіньє, представить діджитал прінти Archipelago II (Архіпелаг II), створені спеціально для виставки проекту «Ісход. Бірючий 019. Чорногорія» (“Exodus. Biruchiy 019. Montenegro”).

Також, на виставці будуть експоновані роботи художників, що особисто не приймали участь в мистецькій резиденції, але завдяки плідній роботі з комісаром проекту Петаром Чуковичем (Petar Ćuković, Подгориця, Чорногорія) – чорногорським професором історії мистецтв, комісаром Цетінської бієнале (1991, 1994), членом міжнародного журі Премії ЮНЕСКО 4-ї Цетінської бієнале (2002), директором Національного музею Чорногорії (1995–2007), куратором національного павільйону Чорногорії на Венеційській бієнале (2001, 2005, 2011) та виставок в Австрії, Німеччині, Угорщині, Іспанії, Великій Британії, Чехії та Італії – свої роботи покажуть Младен Мілянович(Mladen Miljanović,Баня-Лука) з Боснії і Герцеговини, Єлена Томашевич (Jelena Tomašević) та Влатка Вуйошевич (Vlatka Vujošević) з Подгориці, Чорногорія.

Міжнародна виставка в Національному Художньому Музеї Чорногорії за участі українських митців триватиме до 29 серпня 2019 року та відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та соціального клубу Exodus.

Куратор:Костянтин Дорошенко (Київ, Україна)

Комісар: Петар Чукович (Petar Ćuković, Подгориця, Чорногорія)

учасники проекту:

APL315 (Одеса, Україна), Сергій Братков (Харків-Москва, Україна-Росія), Володимир Будніков (Київ, Україна), Влатка Вуйошевич (Vlatka Vujošević, Подгориця, Чорногорія), Мілка Делібашич (Milka Delibašić, Нікшич, Чорногорія), Віталій Кравець (Київ, Україна), Нікіта Кравцов (Париж, Франція), Матвій Крилов (Херцег Нові, Чорногорія), Роман Михайлов (Харків, Україна), Младен Мілянович (Mladen Miljanović,Баня-Лука, Боснія і Герцеговина), Павла Нікітіна (PavlaNikitina, Брно, Чехія), Йіржи Пец (Jiří Pec, Брно, Чехія), Каріна Пустовалова (Київ, Україна), Влада Ралко (Київ, Україна), Сініша Радулович (Siniša Radulović, Подгориця, Чорногорія), Камій Саньє (Camille Sagnes, Париж, Франція), Сельма Сельман (Selma Selman, Біхач-Нью-Йорк, Боснія та Герцеговина-США), Зоран Тодорович (Zoran Todorović, Белград, Сербія), Єлена Томашевич (Jelena Tomašević, Подгориця, Чорногорія).

ПРО УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ ФОНД

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

ПРО СОЦІАЛЬНИЙ КЛУБ EXODUS

Соціальний клуб Exodus – це відкрите неформальне співтовариство людей, створене для сприяння розвитку мережевої децентралізованої системи взаємодопомоги та творчої кооперації в основі якої здоровий глузд і сучасні технології, концепція якої викладена тут.



Подписывайтесь на наш канал:
«78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова»
78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова Telegram.

812
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...