Размышления
Большого
Города

Размышления Большого Города

«Номенклатура»

Описание:

22.12.2018 - 22.01.201Відкриття - 2грудня о 18.00

22 грудня в 18.00 у Муніципальній галереї стартує проект Антона Ткаченко «Номенклатура».

Антон Ткаченко народився у 1994 році в Харкові. Навчався в Харківському національному університеті будівництва та архітектури. Працює з темами памяти, в тому числі – міста та архітектурою в загалі, велику увагу у своїх проектах приділяє організації простору. Співзасновник та учасник кураторської групи «VIDSOTOK». Представляв свої персональні проекти в галереях України та Польщі. Приймав участь в групових виставках в Києві, Харкові, Відні, Львові, Одесі, міжнародному симпозіумі сучасного мистецтва «Бірючий», мистецьких резиденціях в Берліні та Любліні (Польша), фестивалі ГОГОЛЬFESТ, ярмарці сучасного мистецтва Kyiv Art Week, в V Одеській бієнале сучасного мистецтва, лауреат фестивалю NonStopMedia 7. Живе та працює в Харкові.

Поняття «Номенклатура» має безліч значень, але для автора проекту - воно позначає здачу знань географічних карт в школі. Це слово пробуджує в пам'яті художника момент, коли на уроці географіі викликають до дошки і треба дати відповідь, що саме відображено на карті. «Тут важливий сам жест здачі контурної карти, яку ти вивчаєш, а після демонструєш знання того, що є фактом» - Антон Ткаченко.Таким фактом, який потрібно вивчати, осмислювати і здавати можна уявити і саме життя.Проект «Номенклатура» - своєрідний «музей пам'яті», якесь осмислення себе протягом усього життя. Ось, як про проект говорить сам художник: «Я беру своє життя і реагую на нього». Це не робота з пам'яттю, не саморефлексія і занурення в згадування, а інший погляд на себе «тоді» з позиції «зараз». Всі роботи проекту є матеріальним втіленням того часу (фотографії зроблені і роздруковані тоді). І це нескінченний процес: ті роботи, які зроблені зараз, можуть бути перероблені і використані потім. Виходить вічний двигун.Проект створювався під враженням від робіт французького архітектора-неоклассіціста18-го століття Етьєна Луї Булле. Він проектував будівлі невластиві його часу, абсолютно неможливі для реалізації, однак, незважаючи на це, внутрішня утопія спонукала його продовжувати їх створювати.

Проект «Номенклатура» задуманий як довгограючий масштабний проект. Вже зараз він налічує понад 400 робіт. У перспективі планується створення повноцінного Музею пам'яті, в якому кожна частина проекту буде займати певний простір, відведений під неї. «Вся ця споруда буде мною» - Антон Ткаченко.

Перша частина проекту - автопортрети, які в 2017 році були представлені на конкурсі молодих українських художників ( «МУХі») в Національному музеї Тараса Шевченка. У просторі Муніципальної галереї буде показана друга частина «Номенклатури», в якій ті ж автопортрети доповнені ще трьома сегментами. Таким чином проект складається з чотирьох частин: Я - автопортрети; Він і Вона - портрети родичів, найближчих друзів; Ми - колажі, здатні фіксувати сімейну історію; Вони -абстрактние, які завжди є навколо нас, але не грають особливої ролі, вони - привиди, яких ми викидаємо з пам'яті, чи не фокусуючись на них.Для створення об'єктів виставки використовувалися фотографії, однак це лише шаблон, який дає можливість утриматися в деяких межах: стандартний розмір фото і т.д. Вони служать рамкою, сам факт фотографії не є важливим .Значущий тільки результат переосмислення, який накладається на неї. Так і вся історія життя - такий же шаблон, завдяки якому стає можливим переосмислення «старого» і створення «нового». І знову до вічного двигуна.

Место и время:
Событие уже прошло


Подписывайтесь на наш канал:
78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова «78 & 078 Развлечения и Размышления Харькова»


RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...